Dostanú sa slovenskí vytunelovaní aj do Guinnessovej knihy rekordov?
Ako odhadnú naši kolonizátori, slovenskí apartheid a ponovembroví hrdinovia stupeň vytunelovania mozgov slovenskej populácie v roku 2009 v roku 20. výročia oslobodenia občanov Slovenska od „komunistickej totality“? Bude sa to dať jednoducho zistiť. Uvidíme, ako budú počas 20. výročia prevratu hodnotiť v médiách vývoj za posledných 20 rokov. Alebo, môžu povedať už aj trochu pravdy?
Možno aj áno. Pretože kolonizácia hnuteľného, nehnuteľného a živého majetku Slovenska je už dokončená, a je vojensky, politicky, mentálne a právne zabezpečená na dlhé roky. V tomto štádiu je už jedno, čo sa bude o tom oficiálne hovoriť v médiách, realitu to nezmení. Podobne Indiáni v rezerváciách si už v médiách môžu hovoriť čo chcú, realitu nezmenia. Podobne aj obete Pinochetovho prevratu v Čile majú už dovolené hovoriť v médiách čo chcú, pretože realitu už nezmenia. Aj o zbraniach hromadného ničenia Husajnovho režimu v Iraku sa už môže hovoriť všetko, realita sa tým nezmení. Prezradia už médiá, ako spoločnosť na Slovensku po prevrate roku 1989 začala upadať, ako sa znížila produkcia v poľnohospodárstve, v stavebníctve, ako bol zničený náš priemysel a nahradení kolonizačnými investíciami? Ako sme sa stali opäť drotármi, kde drôtujeme v cudzích podnikoch doma a v zahraničí. Prezradia už médiá výšku kolonizačnej dávky, ktorú denne platíme „osloboditeľom“? Prezradia, ako sme prišli o všetky banky, poisťovne, mnohé hotely, námestia a začíname prichádzať aj o pôdu? Prezradia už médiá, ako po roku 1989 nastúpil na Slovensku barbarizmus, ako stúpol počet vrážd, násilných trestných činov, narkomanov, sociálnych samovrážd alebo predaj ľudí? Prezradia médiá koľko kultúrneho hnoja sa na nás za posledných 20 rokov nakydalo a koľko sa u nás už urodilo? A koľko percent obyvateľov si život bez kultúrneho hnoja už ani nevie predstaviť? Skrátka povedia už konečne, ako spoločnosť upadla, alebo, že by až zdegenerovala?
Prezradia už médiá, že hlavným obsahom posudzovania nášho poprevratového vývoja by mala byť otázka, či Slováci, užívajúc si „slobodu a demokraciu“, žijú na Slovensku suverénne alebo len ako v rezervácií? Aj americkí čierni otroci v 18. alebo v 19. mali slobodu, suverenitu a vlastnú demokraciu. Po odpracovaní dennej dávky sa mohli večer slobodne, demokraticky a suverénne rozhodnúť ako si zorganizujú umývanie vlasov, holenie alebo pranie trenírok a ponožiek, ak nejaké mali.
Skúsme teraz oznámiť EÚ, že neuzavrieme 2 bloky v jadrovej elektrárni Jaslovské Bohunice, ktoré by mohli bezpečne pracovať ešte 10-20 rokov a priniesť občanom Slovenska miliardy EUR. Skúsme a uvidíme, ako rýchlo sa EÚ zmení na teroristickú organizáciu demokratického typu. Ale skúste oznámiť do EÚ, že občania Slovenska sa budú strihať len na slovenský spôsob. Čo nám na to odpovedia z EÚ? Pohladia nás po hlavičke a s úsmevom budú súhlasiť: „Predsa to je vaše vec, veď žijete v slobode, v demokracii, v suverénnom štáte“.
Môžu už slovenské médiá na Slovensku povedať viac, ako si môžu dovoliť indiáni v rezervácii? Predpokladám že ešte nie, a keby aj mohli, kto by to tam povedal?
Akým trikom pôjdu naši ponovembroví hrdinovia na vytunelovaných v roku 2009? Predsa rovnakým, ako posledných 19 rokov. Samozrejme, budú okydávať slovenský komunistický zázrak. Budú používať pre vytunelovaných ten istý trik, ako po iné roky. Budú porovnávať súčasný kapitalizmus so socializmom spred 20-60 rokov. Budú tvrdiť, že platy sa už vyrovnali socializmu a sú aj vyššie, že niečo sa vybudovalo, máme novú techniku, technológie, atď... Podobne sa dá argumentovať, že v súčasnosti dĺžka života, alebo dôchodky sú oveľa vyššie, ako keď na území Slovenska vládli Kelti. Z toho samozrejme vyplýva, že keltské zriadenie bolo oveľa horšie, ako súčasné kapitalistické. Od toho je už krôčik k samozrejmému tvrdeniu, že dĺžka života a dôchodky u Keltov boli preto nízke, lebo tam mali totalitu.
Uvedomia si slovenskí vytunelovaní trik, ktorí na nich naši ponovembroví bojovníci používajú už 20 rokov? Asi nie, keď na to neprišli za 19 rokov, tak na to neprídu ani teraz.
Špecialisti v médiách nesmú prezradiť, že svet ide dopredu vo všetkých oblastiach a vo všetkých krajinách sveta (možno až na pár výnimiek). Preto nesmú porovnávať vývoj reálnych platov, reálnych dôchodkov, reálneho sociálneho a bezpečnostného zabezpečenia, výstavbu bytov, objektov kultúry, rozvoj školstva, vedy, kultúry, patologických stavov spoločnosti... počas 40 rokov socializmu a počas 20 rokov súčasného kapitalizmu. Dokonca nesmú porovnávať vývoj týchto parametrov za socializmu na Slovensku a v iných krajinách sveta za rovnaké obdobie. Samozrejme, absolútne nesmú spomenúť údaje charakterizujúce úpadok spoločnosti, ako zvýšenie počtu vrážd, násilných trestných činov, počet ľudí, ktorí zamrzli, zomreli na predávkovanie drogami, atď... za posledných 20 rokov. Neurobia to aj napriek tomu, že všetky údaje sú dostupné v štatistických ročenkách.
Ako príklad zakázaných informácií pre vytunelovaných v prílohe uvádzam kópie z výročných správ OSN o ľudskom rozvoji, kde sa porovnáva vývoj kvality života občanov za posledných 22 rokov, t.j. v rokoch za socializmu v Československu a v ostatných socialistických krajinách v rokoch 1987-1989, a počas kapitalizmu až do roku 2005. Správy OSN jasne dokazujú, ako sa kvalita života občanov v týchto krajinách v porovnaní s ostatnými krajinami sveta zhoršila. Československo za socializmu bolo v kvalite života občanov na 26-28. mieste vo svete. Po prevrate relatívna kvalita života začala klesať a už v roku 1994 sme spadli až na 42. miesto, a sme tam aj v roku 2005. Údaje sú prevzaté z výročných správ OSN o stave ľudstva (Human Development Report, 1990-2008).
Nakoniec odpoveď na otázku: Dostanú sa slovenskí občania podľa kvality vytunelovania aj do Guinnessovej knihy rekordov? Asi áno. I keď po pravde, už by tam mali byť dávno. Karol Ondriaš Porovnanie kvality života občanov podľa publikácii OSN „Human development report (HDR)“ od rokov 1988-2005 Podľa HDR 1990: Poradie je od najhoršieho k najlepšiemu. (V kvalite života Československo bolo na 26. mieste vo svete) HDI index (Index kvality života) zrejme z rokov 1987-1989 HDI (pre rok 1990), podľa HDR 1991 (poradie od najlepšieho k najhoršiemu) HDI, zrejme z roku 1989-91, podľa HDR 1992 HDI, zrejme pre rok 1991-92, podľa HDR 1993 HDI, zrejme pre roky 1991-93, podľa HDR 1994 HDI podľa HDR 1995 HDI podľa HDR 1996 HDI pre rok 1994, podľa HDR 1997 HDI pre rok 1995, podľa HDR 1998 HDI za rok 1997 podľa HDR publikovaný v roku 1999 HDI za rok 2002 podľa HDR publikovaný v roku 2004 HDI za rok 2003 podľa HDR publikovaný v roku 2005 HDI za rok 2004 podľa HDR publikovaný v roku 2006 HDI 2005 publikované v HDR 2007/2008
|