Karol Ondriaš - voľby do Európskeho parlamentu, eurovoľby

O nás
Videogaléria Karola Ondriaša
Pýtali ste sa aktuálne otázky ohľadom volieb do Európskeho parlamentu
Návrh zákona o odškodnení vkladateľov do nebankových subjektov Tlačiť E-mail
Nedeľa, 15 Január 2006 21:56
Poslanci za Komunistickú stranu Slovenska v NR SR, opätovne predložili návrh zákona o čiastočnom odškodnení vkladateľov do nebankových subjektov. Pod tento návrh dali svoj podpis aj poslanci Róbert Fico – SMER –SD, František Cagala a Tibor Mikuš z ĽS – HZDS.

Predmetom zákona je úprava podmienok na čiastočné odškodnenie osôb, ktoré boli vkladateľmi do finančných inštitúcií HORIZONT SLOVAKIA a.s., B.M.G. INVEST s.r.o. DRUKOS a.s. BDV družstvo, AUTODRUKOS, s.r.o. AGW HOLDING a.s., AGW s. r. o. a SPOROINVEST a.s.

Hlavným cieľom predloženého návrhu zákona je upraviť podmienky na čiastočné odškodnenie osôb, ktoré boli vkladateľmi do nebankových subjektov, a to z dôvodu, že príslušné štátne orgány, na rozdiel od občanov – vkladateľov, mali dostatočné informácie, prehľad a vedomosti o vysokej rizikovosti vkladov do týchto nebankových inštitúcií. Zároveň mali vedomosť o porušovaní zákona zo strany nebankových subjektov. Napriek tomu, že už mali skúsenosť s podvodným konaním nebankových subjektov aj v predchádzajúcich rokoch, v prípade uvedených subjektov nekonali dôsledne a rázne proti nim nezakročili a nezabránili tak defraudácii miliardových vkladov občanov – vkladateľov do týchto nebankových subjektov.
Komentárov
Vyhľadávanie
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Anketa

Ste za znárodnenie strategického majetku?
 

Externé odkazy