Karol Ondriaš - voľby do Európskeho parlamentu, eurovoľby

O nás
Videogaléria Karola Ondriaša
Pýtali ste sa aktuálne otázky ohľadom volieb do Európskeho parlamentu
Prečo sa snažiť o obnovu územnej celistvosti Srbska? Tlačiť E-mail
Piatok, 22 Máj 2009 13:38

KubišUž agresia NATO proti Juhoslávii v roku 1999 bola v rozpore s medzinárodným právom.  Táto „humanitárna intervencia“ bola otvorenou vojenskou agresiou a jej „humanitárnosť“ ukazuje zámienka, ktorou bol "masaker v Račaku“,"posledná kvapka“, aby NATO zaútočilo na Juhosláviu s cieľom „zabrániť humanitárnej katastrofe“. Ako ukázal výskum fínskych patológov a neskoršia publikácia, albánske „civilné obete srbskej agresie“ a „masakru“, ktoré mali byť  „popravené na jednom mieste“, pozbierala s vedomím šéfa misie OBSE UÇK z radov svojich členov, ktorí zahynuli počas bojov so srbskou armádou, prezliekla ich do civilných šiat a potom pozvala pozorovateľov.

 

Na základe tejto „poslednej kvapky“ NATO od 24.3.1999 vykonalo 5000 - 10000 bombardovacích útokov na území bývalej Juhoslávie. Predstavitelia NATO otvorene priznali, že cieľom bombardovania bola civilná infraštruktúra a vojenské objekty. Bombardovanie spôsobilo smrť okolo 1000 civilistov, mužov, žien a detí a vážne zranilo okolo 4500 ľudí.  Došlo ním k porušeniu veľkého počtu ustanovení Charty OSN, Zmluvy o NATO a Dodatkového protokolu k Ženevským konvenciám o ochrane obetí medzinárodných ozbrojených konfliktov.

Uznanie Kosova zo strany 60 štátov OSN predstavuje porušenie doposiaľ platnej rezolúcie BR OSN č. 1244, ktorá uznáva územnú celistvosť Juhoslávie a Kosovo považuje za autonómnu oblasť. Zároveň je v rozpore s článkom 2 ods. 1 Charty OSN zakotvujúcim zásadu zvrchovanej rovnosti členských štátov OSN a právom na územnú celistvosť v zmysle Záverečného helsinského aktu.

Uznanie samostatnosti autonómnej oblasti Kosovo a Metohia zo strany týchto štátov je zároveň uznaním legitimity jej lídrov a ilegálnych orgánov. Tzv. kosovský premiér Hašim Thaçi je známy ako veliteľ operačnej zóny UÇK v Mališeve a člen tzv. Drenickej skupiny UÇK, ktorú založil roku 1993 Adem Jašari a ktorá kontrolovala 10 - 15 % všetkých kriminálnych aktivít v Kosove. Skupina sa zúčastňovala na pašovaní zbraní, kradnutých automobilov, ropy, cigariet a na obchode s bielym mäsom. Spolupracovala pritom s albánskymi, českými a macedónskymi zločineckými skupinami. Napojenie Thaçiho na mafiu bolo upevnené rodinnými vzťahmi, keď v júni 1996 jeho sestru vydali za Sejdija Bajrušiju, známeho lídra albánskej mafie. Thaçiho skupina vykrádala sklady zbraní, napádala srbské policajné stanice a vraždila obyvateľov srbskej národnosti. Tieto aktivity financovala albánska drogová mafia.

Agim Çeku, bývalý kosovský „premiér“ je bývalým „generálom“ UÇK a už dvakrát bol zatknutý Interpolom.  Je jedným z lídrov kosovsko-albánskej mafie zaoberajúcej sa predajom drog, bieleho mäsa a zbraní. Je majiteľom prištinských hotelov Grand a Bozur a 60 „nočných klubov“.  Çeku v rámci chorvátskeho Zboru národnej gardy spoluorganizoval prvý útok na posádku Juhoslovanskej národnej armády v Gospici v roku 1991. Po jej obsadení sa podieľal na únosoch a vraždách 156 významných Srbov. Mal dôležitú úlohu v masakri v Medaku v rámci operácie „Búrka“, v rámci ktorého bolo zavraždených 87 Srbov. Po tom, ako sa stal veliteľom kosovsko-albánskej UÇK, bol zodpovedný za zavraždenie 669 Srbov a 18 príslušníkov etnických menšín, 518 ťažkých ublížení na zdraví a 584 únosov.

Je hanbou slovenskej vlády, pokiaľ na pozvanie dnes už bývalého ministra zahraničných vecí Jána Kubiša navštívil Slovensko tento predstaviteľ kosovsko-albánskych kriminálnych štruktúr.

Oslobodenie Ramuša Haradinaja spod obžaloby v Haagu je exemplárnym prípadom "nestrannosti" tohto tribunálu, ktorý svojim sídlom zrejme len zakrýva hanbu holandských „mierotvorcov“.  Ramuš Haradinaj  prešiel výcvikom v Albánsku a zúčastnil sa na vytvorení základní v mestách Kukeš a Tropoja.  Z týchto základní organizoval dodávky zbraní na Kosovo a spoločne so svojimi bratmi vytvoril skupinu UÇK „Čierne orly“. Vďaka svojej brutalite sa stal veliteľom operačných zón v Metohii. Odhaduje sa, že pod jeho velením bolo zabitých viac ako 300 ľudí a unesených okolo 400.

Dnešné, 60 štátmi uznávané kosovsko-albánske orgány, sú priamo odvodené z viacerých krídiel UÇK. Tzv. Kosovský obranný zbor (KPC) vznikol transformáciou ozbrojeného krídla UÇK pod velením Agima Çeku a Hašima Thaçi. Politicko-diplomatické krídlo UÇK s názvom Front albánskej národnej jednoty (ANUF), ktoré je základom kosovských „medzinárodných politických vzťahov“, malo na dnes už neexistujúcej webovej stránke definovaný cieľ zjednotenia albánskych zemí a ich ľudu do jednotného (veľkého) albánskeho štátu.

Oblasti vplyvu v Kosove sú rozdelené medzi tri hlavné drogové klany: spomínaných „politických lídrov“ Hašima Thaçi, Ramuša Haradinaja a klanu Agusi. Interpolom odhadovaný zisk týchto klanov v roku 2002 bol 70 mld. dolárov.

Protiprávne uznanie kosovskej provincie za štát a jej kriminálnych lídrov za partnerov v medzinárodných vzťahoch bolo „požehnané“ USA a ich satelitmi. Je v neprospech Slovenska ako malého štátu, ale hlavne v neprospech bazálneho zmyslu pre morálku a spravodlivosť. Hašimovi Thaçi nezávidím tie 4 milióny nemeckých mariek, ktoré mal zarobiť na predaji orgánov srbských, rómskych a ruských zajatcov. Mám skôr obavy o ďalší vývoj v spojitosti s tým, ako aktívne uznali vazalské štáty USA nezávislosť tejto provincie, a tiež ako pasívne sa k problému stavajú tie štáty EÚ, ktoré Kosovo neuznali.

 

Eugen Pivoňka

Komentárov
Vyhľadávanie
Marcos  - Dakujem   |2009-05-22 23:37:27
Dakujem za tvrdy, ale objektivny clanok, zalozeny na faktoch, o ktorych sa v
nasich mediach nehovori. Davam do pozornosti aj
clanok:

http://www.iniciativa-vzdor.eu/index.php?
option=com_content&view=article&id=88:desa-rokov-h
anby-alebo-o-om-bola-vojna-v-kosove&catid=34:o-sa- nas-tyka&Itemid=73

a knihu
Carly del Ponte The Hunt - Me and war criminals
Anonymný   |2009-05-23 00:10:44
Na internete je pomerne veľa článkov takéhoto typu. Jedno sa vám však
musí nechať - ste asi jediný politik na Slovensku, ktorý veci pomenoval tak
vecne a priamo. Držím palce v presadzovaní tohto bodu programu.
Anonymný   |2009-05-23 13:20:06
Ešte by ste niečo mohli napísať aj o ministrovi spravodlivosti Štefanovi
Heroínovi
Vlado Kohut  - to je ale blbost   |2009-05-25 17:42:25
To ste ale mimo pan Ondrias... Srbsko...? kde bolo tam bolo )) Pekna
rozpravka...
Chvala bohu nemate sancu, aj ked podla mna by ste boli lepsi ako
fico slota, meciar a spol... Takze len do toho!
Vlado
Andrej  - Re: to je ale blbost   |2009-05-25 18:19:06
Kde je tam fakticka chyba? Skuste konkretne, ja som ziadnu nenasiel....
Anonymný   |2009-05-26 02:18:08
Bohvie čo sa bude diať v Európe... Vopred to zavrhovať nie je predvídavé,
pokiaľ s určitosťou neviete predikovať zachovanie politického status quo na
našom kontinente.
Anonymný   |2009-05-28 12:39:05
Ide o vytvorenie politickeho tlaku, nemam s tym probel, naopak. Z toho, co pisal
Vlado Kohut mi nie je celkom zrejme, co myslel tym, ze nema sancu - ci s
vytvorenim politickeho tlaku, ci s dosiahnmutim ciela, ci c cim... Zislo by sa
vyjadrovat trochu explicitnejsie.
Paul_von_L  - Prekvapenie   |2009-06-25 17:13:27
Dobry den.
Som velmi milo prekvapeny moznostou zhliadnut seriozny a vystizny
clanok na tuto temu.
Som odporca komunizmu, ale tato kritika je skvela.
Pre
neveriacich Tomasov - v google-i je mozne si vsetky infa z textu
overit.

Ostavam s pozdravom.
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Anketa

Ste za znárodnenie strategického majetku?
 

Externé odkazy