Karol Ondriaš - voľby do Európskeho parlamentu, eurovoľby

O nás
Videogaléria Karola Ondriaša
Pýtali ste sa aktuálne otázky ohľadom volieb do Európskeho parlamentu
Dokážu koalície globálnych investorov kolonizovať Bielorusko? Tlačiť E-mail
Pondelok, 27 Marec 2006 22:19

Dokážu koalície globálnych investorov kolonizovať Bielorusko, a pripraviť si výhodnejší nástup na Rusko?

Odhaduje sa, že majetok Bieloruska, ktorý by mohlo zahraničie sprivatizovať (za darmo) je okolo 500 mld. USD. Je to suma do ktorej sa už oplatí investovať v podobe demonštrácií, tunelovania mozgov a divadielka na demokraciu.

Po kolonizácii Bieloruska by 6 miliónov pracovníkov v Bielorusku mohlo pracovať za 10% mzdu v podnikoch, ktoré by patrili zahraničiu, pričom 90% mzdy by odvádzali medzinárodným lúpežníkom. Aj do takejto demokracie sa už oplatí investovať v podobe demonštrácií, tunelovania mozgov a divadielka na demokraciu.

 

Bielorusko patrí medzi poslednú krajinu, ktorá ešte odoláva krutým zákonom kapitalistickej demokracie, o čom dokumentujú štatistické údaje prezentované nižšie:

Na obrázku č. 1 je ukázaná nezamestnanosť v Bielorusku a v ďalších bývalých krajinách Sovietskeho zväzu (CIS). Nezamestnanosť v Bielorusku je 2%, oveľa nižšia ako má väčšina krajín. Premiér Slovenska namiesto odsudzovania režimu Lukašenka, by sa mal s ním poradiť ako znížiť nezamestnanosť na Slovensku na 2%. Po prípadnom odstránení Lukašenka a následnom privatizovaní a zničení priemyslu a poľnohospodárstva by nezamestnanosť narástla niekoľkonásobne, čo je zrejme cieľom bojovníkov za demokraciu a ľudské práva.

Na obrázku č. 2 je prezentovaný priemerný rast HDP Bieloruska v porovnaní s ďalšími štátmi CIS. Bielorusko dokázalo mať pozitívny rast HDP, pričom väčšina štátov, ktoré prijali kapitalistickú demokraciu mala negatívny rast.

Obrázok 3 dokumentuje výdavky na zdravotníctvo na obyvateľa. Vidieť, že Bielorusko vďaka tomu, že sa ubránilo rabovaniu a deštrukcii medzinárodných lúpežníkov má oveľa väčšie prostriedky na zdravotníctvo, ako krajiny, ktoré prijali kapitalistickú demokraciu.

Porovnanie chudoby a výsledok úrovne zdravotníctva dokumentuje aj počet prípadov tuberkulózy (TBC) v uvedených krajinách. Údaje na obrázku č. 4 dokumentujú, že najmenej prípadov TBC je v Bielorusku, ktoré zabránilo vstupu trhovej ekonomike do ekonomiky a zdravotníctva. Zrejme aj tento údaj nevyhovuje humanitným-demokratickým organizáciám.

Úroveň humanity a dodržiavanie ľudských práv v uvedených krajinách dokumentuje obrázok č. 5, ktorý znázorňuje počet detí, ktoré zomreli do 5 roku života v „totalitnej krajine“ (v Bielorusku) a v „demokratických krajinách“ (CIS). Z obrázku vidieť, že najmenej detí zomrelo v Bielorusku. Zrejme aj tento údaj privádza do zúrivosti humanistov a demokratov z EÚ a zo Slovenska, a robia všetko možné aby to zmenili.

Na poslednom obrázku č. 6. je porovnaná životná úroveň v Bielorusku s krajinami CIS, ktoré už majú kapitalistickú demokratickú revolúciu za sebou. Správa o stave spoločnosti (Human Development Report 2005) uvádza poradie krajín podľa kvality života Z obrázku vidieť, že okrem Ruska, ktoré by tiež medzinárodní lúpežníci radi spacifikovali demokraciou, najvyššia kvalita života je v Bielorusku v porovnaní s krajinami CIS. Toto konštatovanie musí taktiež privádzať do zúrivosti humanistov a demokratov v EÚ a na Slovensku – čo aj dokazujú svojimi vyhláseniami. Najviac sa boja, že režim Lukašenka sa udrží a bude dokazovať, že ľudia tam žijú podstatne lepšie ako v krajinách CIS, v ktorých už niekoľko rokov zúri demokracia. Podobný pozitívny príklad dokazuje komunistická Čína už niekoľko desaťročí.


Obrázok č. 1.


Obrázok č. 2.


Obrázok č. 3.


Obrázok č. 4.


Obrázok č. 5.


Obrázok č. 6.
Komentárov
Vyhľadávanie
Anonymný   |2011-01-01 13:00:06
toto uz media nepovedia
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Anketa

Ste za znárodnenie strategického majetku?
 

Externé odkazy