Karol Ondriaš - voľby do Európskeho parlamentu, eurovoľby

O nás
Videogaléria Karola Ondriaša
Pýtali ste sa aktuálne otázky ohľadom volieb do Európskeho parlamentu
Ste aj Vy na zozname teroristov? Tlačiť E-mail
Piatok, 25 Júl 2008 23:42

Podľa správy „Inspector General of the Justice Department (USA)“ v apríli 2007 na zozname teroristov „Terrorist Screening Center (USA)“ bolo 724 442 mien, a každý mesiac sa priemerne pridáva ďalších 20 000 mien. http://www.loweringthebar.net/2008/07/nelson-mandela.html, http://www.cbsnews.com/stories/2006/10/05/60minutes/main2066624.shtml

V súčasnosti má zoznam sledovaných teroristov (No Fly List) už viac ako 1 milión mien. Na www adrese si môžete zistiť, koľko mien je v zozname, a taktiež niektoré známe mená. http://www.aclu.org/privacy/spying/watchlistcounter.html

 

O zozname by sa ani veľa nehovorilo, keby sa nezistilo, že je na ňom, okrem iných známych mien, aj nositeľ Nobelovej ceny za mier, medzinárodný symbol slobody a bývalý prezident Juhoafrickej republiky Nelson Mandela a ďalší členovia vládnuceho Afrického kongresu (African National Congress (ANC)).

Nelson Mandela bol pridaný do zoznamu teroristov pred niekoľko desiatkami rokov, keď v organizácii (African National Congress (ANC)) bojoval proti apartheidu (i keď paradoxne ako väzeň, ťažko mohol byť pre USA nebezpečný). Zo zoznamu nebol odstránený ani keď získal Nobelovu cenu za mier alebo sa stal prezidentom Juhoafrickej republiky. Zo zoznamu bol odstránený až 5.7.2008 pár dní pred oslavou 90. narodenín (18.7.2008). Moje podozrenie je, či v inštrukciách bezpečnostných služieb USA sa nenachádza formula, že „teroristi“ po dovŕšení 90. roku života, už nie sú nebezpeční a môžu byť odstránení zo zoznamu.

Keď prepočítam, že na našej planéte žije 6,7 miliardy ľudí a Slovensko má 5,4 milióna obyvateľov. Potom pri rovnomernom zastúpení teroristov vo svete, na Slovensku máme 806 občanov, ktorí sú tiež na zozname.

Paradoxom zoznamu, ako prehlásil úradník „Transportation Security Administration (USA)“, je, že z bezpečnostných dôvodov, aby mená neboli vyzradené, na zozname teroristov „No Fly List“ nie sú najdôležitejší a najnebezpečnejší teroristi. Tí sú pravdepodobne v inom zozname, o ktorom nevieme ani aký má názov.

Preto na otázku: Či ste aj Vy na zozname teroristov, odpovedám – nemám ani potuchu.

 

Karol Ondriaš

Komentárov
Vyhľadávanie
Len registrovaní užívatelia môžu pridať komentár!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Anketa

Ste za znárodnenie strategického majetku?
 

Externé odkazy